2023-05-17

הסיפור של שלומי שחר

" לא חשבתי פעמיים והחלטתי להוריד את הרגל , שמחתי שהורידו לי אותה ושהיא לא כואבת יותר."
שלומי שחר קטוע רגל מעל הברך

 

שלומי שחר בן 51, מקריית ים, קטוע רגל שמאל מעל הברך.

שלומי עבר תאונת אופנוע בשנת 2015 שבעקבותיה נדרש לניתוחים רבים. לאחר שנה מהתאונה, התקבלה אצלו ההחלטה לעבור את הקטיעה. הוא סבל במשך שנה מכאבים נוראיים, לא היתה מבחינתו אופציה אחרת, מיד לאחר הקטיעה הוא חש  באופוריה מכיוון שפתאום הרגיש את  חוסר הכאב.

שלומי לפני הקטיעה היה אדם פעיל מאוד בחייו העסקיים, שמר על כושר גופני טוב, היה פעיל ספורטיבית . לאחר הקטיעה היה באפס מעשה. "התאימו לי בהתחלה פרוטזה שלא אפשרה לי ללכת, היא הכאיבה לי נורא, בנוסף לא יכולתי לעשות ספורט, אז לא היה לי עם מי להתייעץ, "הצעד הבא" לא היה קיים ובמקום לעזור לי הם שלחו אותי לפסיכולוג כי טענו שאני לא מתאמץ מספיק להתרגל לפרוטזה".

לשלומי יש שני ילדים, אחד מהם בצבא מנישואים קודמים ואחד קטן יותר. לקטן יותר, יש פחדים שהוא פיתח מהמקרה שלו למרות שהוא לא זוכר את התקופה לפני הקטיעה.

שלומי החליט להוריד במשקל, לאחר שהתבייש לצאת מהבית. "הצעד הבא" הודיעו שהם פותחים קבוצת אופניים בצפון ועופר שטל המדריך, לימד אותו לעלות על האופניים ולרכוב עם הפרוטזה. "כשראיתי אותו עולה עליהם כקטוע גם מעל הברך, זה נתן לי המון ביטחון".

לאחר הרכיבה הראשונה, בחנייה בקיסריה, שלומי קנה אופניים, התאים את הפרוטזה לרכיבה והחל לרכוב ללא הפסקה. "רכבתי עם הקבוצה, השיא היה במחנה האימונים בחגים, רכבתי איתם 60 קילומטר ועשיתי לאחר מכן את סובב כינרת, יום לפני שנסענו ליוון עם הקבוצת רכיבה של העמותה.

סיפורי קטועים נוספים

קטיעת רגל מעל הברך

הסיפור של אילן מיצביץ

אילן מיצביץ', קטוע רגל ימין מעל הברך. בן 40 רווק, מתגורר בחיפה,. אילן התגייס לצבא ושירת בחיל הים. באוקטובר 2000, למד בבסיס הדרכה של חיל הים והתקבל  למענ"ש (מערכות נשק).  מאז

לסיפור המלא »
קטיעת יד מעל המרפק

הסיפור של איתן מייזל

איתן מייזל בן 50, קטוע יד ימין מעל המרפק. נשוי למלי ולהם יש שלושה ילדים, בר עמית וגל. איתן נפצע בתאונת עבודה ב-2011, עבד בחברה מאוד גדולה שנקראת קטרפילר – Caterpillar.

לסיפור המלא »
קטיעת יד מתחת למרפק

הסיפור של אפרת סיטבון

אפרת סיטבון, קטועת יד ימין מתחת למרפק. נושקת ל-50, נשואה פלוס שלושה ילדים, מתגוררים בנס ציונה. עובדת במכבי שירותי בריאות כרכזת בקרה של בית חולים אסף הרופא. אוהבת לטרוף את העולם

לסיפור המלא »
קטיעת מעל הברך

הסיפור של אריאלה גרין

אריאלה‭ ‬גרין, קטועת‭ ‬רגל‭ ‬ימין‭ ‬מעל‭ ‬הברך, ‬ בת‭ ‬62‭ ‬מקריית‭ ‬אתא‭. אריאלה‭ ‬אלמנה‭ ‬כבר‭ ‬15‭ ‬שנה‭, ‬עם‭ ‬שני‭ ‬ילדים‭ ‬גדולים‭ ‬האחת‭ ‬בתל‭ ‬אביב‭ ‬והשני‭ ‬בארצות‭ ‬הברית‭. ברוב חייה‭ ‬הבוגרים הייתה

לסיפור המלא »
קטיעה מלידה - בת חן ששונקר

הסיפור של בת חן ששונקר

בת חן ששונקר, קטועת יד ורגל ימין מלידה  בת 30 מרמת גן. בת חן נולדה ביישוב נופים, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה מאוניברסיטת אריאל. ברוב הזמן היא עוסקת בשיווק הספר שלה

לסיפור המלא »
דילוג לתוכן