2024-07-09

הסיפור של עמנואל אולגין

"המחשבות שלי כלפי עצמי הכי חשובות ולא המחשבות של הסביבה עליי"

צילום ועריכה: טל חרס | עריכה לשונית: שירן סיבוני

עמנואל אולגין קטועת רגל מתחת לברך

עמנואל אולגין, בת 16 וחצי מחולון, קטועה מתחת לברך שמאל.

עמנואל נולדה וגדלה בחולון, תאומה של מעיין. שתיהן נולדו בחודש שביעי ולכן היו צריכות להעביר את חודשיהן הראשונים באינקובטור. עמנואל הייתה באינקובטור כ-4 חודשים לאחר הלידה.

כשהייתה בת שנה, עברה ניתוח בבטן שהוביל להתפתחות קרישי דם שהתמקדו בסופו של דבר ברגלה. מה שגרם לנמק ובסופו של דבר להחלטת ההורים והרופאים לקטוע אותה ולהציל בכך את חייה.

עמנואל החלה ללמוד ללכת עם פרוטזה כבר בגיל שנה ותמיד הרגישה שהרגל התותבת היא חלק ממנה ואף פעם לא חשבה שהיא לא בסדר או עם מוגבלות כלשהי.

עמנואל רוצה לנהל חיים רגילים ככל נערה מתבגרת. חוץ מהיותה קטועה היא מתמודדת גם עם לקויות למידה בדרגות שונות. וחירשות כמעט של 100% באוזן שמאל.

היא אוהבת לשתף ולגרום לאנשים להתעניין בסיפור שלה, למרות שלפעמים המבטים קצת מעיקים .

אחד החלומות הכי גדולים של עמנואל היום בגיל 16 וחצי הוא לעשות קעקוע על השוק, של ילדה מול מראה המחבקת את עצמה.

"הכי חשוב זה קודם כל לאהוב את עצמך ואחר כך להסתכל על מה שהסביבה אומרת."

כיום עמנואל מתאמנת עם מאמן אישי, אוהבת מאוד מלרוץ, לשחק כדורסל וכדורשת, "אמא שלי צירפה אותי להמון קבוצות של הצעד הבא שעושים כל מיני פעילויות לאנשים קטועים על מנת שאוכל להיחשף ליכולות שלי ואוכל לתת עוד מעצמי ולעשות דברים שלא עשיתי קודם".

סיפורי קטועים נוספים

קטיעת רגל מעל הברך

הסיפור של אילן מיצביץ

אילן מיצביץ', קטוע רגל ימין מעל הברך. בן 40 רווק, מתגורר בחיפה,. אילן התגייס לצבא ושירת בחיל הים. באוקטובר 2000, למד בבסיס הדרכה של חיל הים והתקבל  למענ"ש (מערכות נשק).  מאז

לסיפור המלא »
קטיעת יד מעל המרפק

הסיפור של איתן מייזל

איתן מייזל בן 50, קטוע יד ימין מעל המרפק. נשוי למלי ולהם יש שלושה ילדים, בר עמית וגל. איתן נפצע בתאונת עבודה ב-2011, עבד בחברה מאוד גדולה שנקראת קטרפילר – Caterpillar.

לסיפור המלא »
קטיעת יד מתחת למרפק

הסיפור של אפרת סיטבון

אפרת סיטבון, קטועת יד ימין מתחת למרפק. נושקת ל-50, נשואה פלוס שלושה ילדים, מתגוררים בנס ציונה. עובדת במכבי שירותי בריאות כרכזת בקרה של בית חולים אסף הרופא. אוהבת לטרוף את העולם

לסיפור המלא »
קטיעת מעל הברך

הסיפור של אריאלה גרין

אריאלה‭ ‬גרין, קטועת‭ ‬רגל‭ ‬ימין‭ ‬מעל‭ ‬הברך, ‬ בת‭ ‬62‭ ‬מקריית‭ ‬אתא‭. אריאלה‭ ‬אלמנה‭ ‬כבר‭ ‬15‭ ‬שנה‭, ‬עם‭ ‬שני‭ ‬ילדים‭ ‬גדולים‭ ‬האחת‭ ‬בתל‭ ‬אביב‭ ‬והשני‭ ‬בארצות‭ ‬הברית‭. ברוב חייה‭ ‬הבוגרים הייתה

לסיפור המלא »
קטיעה מלידה - בת חן ששונקר

הסיפור של בת חן ששונקר

בת חן ששונקר, קטועת יד ורגל ימין מלידה  בת 30 מרמת גן. בת חן נולדה ביישוב נופים, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה מאוניברסיטת אריאל. ברוב הזמן היא עוסקת בשיווק הספר שלה

לסיפור המלא »
דילוג לתוכן