אירועים

שירותים, אירועים ותכניות

שירותים, אירועים ותכניות

העמותה פועלת לקידום שיפור איכות חייהם של אנשים המתמודדים עם השלכות קטיעות גפיים, באמצעות הסברה מקיפה בנושא, ארגון כנסים מקצועיים, פעילויות, והקניית הידע השלם והמלא להתמודדות עם חיים לאחר קטיעת גפיים, תוך השגת יכולת התפקוד המקסימאלי, והנאה מרווחה נפשית ופיסית.

אירועים ותוכניות חינוכיות לקטועים. עמותת 'הצעד הבא' מסייעת לאנשים שאיבדו איברים לחיות חיים מלאים ופוריים באמצעות הקניית מיומנויות חיים, מתן עצות בריאות ונופש, ויצירת הזדמנויות ליצור קשרים חברתיים.

העשרת הידע באמצעות מדריך הסברה. העמותה יוזמת הוצאה לאור של מגזין דו חודשי המעניק לקטועים את כל הידע הדרוש בנושא. המגזין כולל הסברה מטעם מומחים מובילים בתחום אודות טיפול רפואי לאחר אובדן איבר ושירותי שיקום, טיפול בתותבות, ומחקרי בריאות הציבור. מטרת המגזין היא התמקדות בכל נושא בנפרד, תוך ייצור מידע הסברתי המסכם את המלצות המומחים בתחום.

ארגון כנסים מקצועיים. מטרת הכנסים היא לחנך ולהעצים את קהילת קטועי הגפיים בישראל. הכנסים יכללו מצגות מטעם מומחים בינלאומיים, והם רלוונטיים עבור קטועים, הורים לילדים קטועים, מטפלים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות.

קידום באמצעות הגעה להישגים פיסיים. עמותת 'הצעד הבא' פועלת לקידום המצוינות התפקודית של קטועי הגפיים, באמצעות תוכניות הליכה וריצה, התנעה של טיפולי פיזיותרפיה ממוקדים באופן פרטני לנושא קטיעת גפיים, הרכבת והפעלת תכניות פרטניות לרמת הקטיעה ממנה סובל כל מטופל, עד השגת מקסימום היכולות הפיסיות. טיפולים אלו מוענקים על ידי פיזיותרפיסטים בעלי שם עולמי.

משלוח ערכות. המכילות אמצעי עזר המסייעים לקטועי הגפיים להתמודד ולתפקד היטב בחיי היומיום.

הפעלת נופשונים. הענקת שירותי שיקום וטיפול מורחב, בקו שירות המיועד למטופלים ומספק שירותי אשפוז מיוחדים ושירותי מרפאות חוץ.

תמיכה חברתית. הפעלת קבוצות אנשים קטועים, בריכוזים שונים, שיוצאים לפעילויות משותפות של ריצה והליכה, תוך שהם למדים מהבעיות המשותפות לחברי הקבוצה, מחזקים זה את זה ומקלים את יכולת ההתמודדות.

קבוצות תמיכה. הפעלת קבוצות תמיכה המיועדות לאנשים הסובלים מרמות שונות של קטיעת גפיים.

קבוצות תמיכה לילדים ובני נוער. קבוצות אלו מיועדות לתמיכה בבני נוער הסובלים מקטיעת גפיים וכן להוריהם, בין היתר באמצעות הפעלת מחנות קיץ וחורף.
ביקורי מתנדבים בבתי חולים. המעניקים סיוע לאנשים הניצבים לפני ולאחר הליך קטיעת גפיים

imgText1
imgText2